St. Clairsville High School                                 5/20/2022 - 7:22 PM
                  OHSAA Division III East District - 5/17/2022                  
                                      2022                                      
                           St Clairsville High School                           
 
Event 28  Boys Discus Throw
=======================================================================         
    Name                    Year School                  Finals  Points         
=======================================================================         
Flight  1                                                                       
  1 Norman, Jase              10 Caldwell                114-00    5            
  2 Ebersbach, Spencer         9 Newcomerstown           105-00    2            
  3 Ross, Jacob               12 Strasburg-Franklin       98-08                 
  4 Krise, Aidan              12 Buckeye Trail            93-10                 
  5 Rataiczak, Joel           11 Shenandoah               93-09                 
  6 Fredericks, Luke          12 Tuscar. C.C.             84-08                 
  7 Lancia, Massimo           12 Steubenville             78-09                 
  8 Baxley, Robert            12 Toronto                  53-06                 
  9 Puskas, Brody             10 Bridgeport               48-07                 
 -- sesser, Logan              9 Ridgewood                   ND                 
Flight  2                                                                       
  1 Bailey, Kaleb             11 Fort Frye               126-07    8            
  2 Robinson, William         11 Shadyside               101-07    1            
  3 Metz, Max                  9 Strasburg-Franklin       99-00                 
  4 Fish, Gatlin              12 Newcomerstown            93-06                 
  5 Jones, Joshia             11 Frontier                 89-00                 
  6 McLaughlin, Caden         12 Shenandoah               88-03                 
  7 Lovell, Justice           10 Tuscar. Valley           79-01                 
  8 Myer, Robert              11 Conotton Valley          62-09                 
 -- Ogden, Finnegan            9 Monroe Central              ND                 
Flight  3                                                                       
  1 Moncrief, Bryce           11 Fort Frye               109-10    4            
  2 Jackson, Ben               9 Rosecrans                95-09                 
  3 Comstock, Samuel           9 Monroe Central           90-11                 
  4 Osborne, Joey              9 Beallsville              68-09                 
  5 Baum, Jack                10 Steubenville             56-06                 
  6 McCamick, Kaleb            9 Bridgeport               49-03                 
 -- Mccelland, Frank          10 Malvern                     ND                 
 -- Krahel, Kieran            11 Buckeye Trail               ND                 
Flight  4                                                                       
  1 Fancher, Josh             12 Toronto                 167-05   10            
  2 Crock, Ethan               9 Caldwell                122-01    6            
  3 Ohler, Mason              11 Tuscar. Valley          105-04    3            
  4 Bossert, Kyle             10 Malvern                  87-05                 
  5 Harris, Josh              11 Shadyside                85-01                 
  6 Haney, David              11 Conotton Valley          83-02                 
  7 Haught, Nathan             9 Frontier                 82-05                 
  8 Mullet, Elliot            10 Hiland                   67-09                 
  9 Wilson, Chris              9 Rosecrans                54-00                 
 10 Graham, Kyler              9 Beallsville              48-01                 
==========================================================================      
    Name                    Year School                  Finals  H# Points      
==========================================================================      
Finals                                                                          
  1 Fancher, Josh             12 Toronto                 167-05   4  10         
  2 Bailey, Kaleb             11 Fort Frye               126-07   2   8         
  3 Crock, Ethan               9 Caldwell                122-01   4   6         
  4 Norman, Jase              10 Caldwell                114-00   1   5         
  5 Moncrief, Bryce           11 Fort Frye               109-10   3   4         
  6 Ohler, Mason              11 Tuscar. Valley          105-04   4   3         
  7 Ebersbach, Spencer         9 Newcomerstown           105-00   1   2         
  8 Robinson, William         11 Shadyside               101-07   2   1         
  9 Metz, Max                  9 Strasburg-Franklin       99-00   2             
 10 Ross, Jacob               12 Strasburg-Franklin       98-08   1             
 11 Jackson, Ben               9 Rosecrans                95-09   3             
 12 Krise, Aidan              12 Buckeye Trail            93-10   1             
 13 Rataiczak, Joel           11 Shenandoah               93-09   1             
 14 Fish, Gatlin              12 Newcomerstown            93-06   2             
 15 Comstock, Samuel           9 Monroe Central           90-11   3             
 16 Jones, Joshia             11 Frontier                 89-00   2             
 17 McLaughlin, Caden         12 Shenandoah               88-03   2             
 18 Bossert, Kyle             10 Malvern                  87-05   4             
 19 Harris, Josh              11 Shadyside                85-01   4             
 20 Fredericks, Luke          12 Tuscar. C.C.             84-08   1             
 21 Haney, David              11 Conotton Valley          83-02   4             
 22 Haught, Nathan             9 Frontier                 82-05   4             
 23 Lovell, Justice           10 Tuscar. Valley           79-01   2             
 24 Lancia, Massimo           12 Steubenville             78-09   1             
 25 Osborne, Joey              9 Beallsville              68-09   3             
 26 Mullet, Elliot            10 Hiland                   67-09   4             
 27 Myer, Robert              11 Conotton Valley          62-09   2             
 28 Baum, Jack                10 Steubenville             56-06   3             
 29 Wilson, Chris              9 Rosecrans                54-00   4             
 30 Baxley, Robert            12 Toronto                  53-06   1             
 31 McCamick, Kaleb            9 Bridgeport               49-03   3             
 32 Puskas, Brody             10 Bridgeport               48-07   1             
 33 Graham, Kyler              9 Beallsville              48-01   4             
 -- sesser, Logan              9 Ridgewood                   ND   1             
 -- Ogden, Finnegan            9 Monroe Central              ND   2             
 -- Mccelland, Frank          10 Malvern                     ND   3             
 -- Krahel, Kieran            11 Buckeye Trail               ND   3             
================================================================================
                          Men - Team Rankings - 16 Events Scored                
================================================================================
    1) Shadyside                  118        2) Buckeye Trail              58.50
    3) Tuscar. Valley              56.50     4) Malvern                    52   
    5) Fort Frye                   41.50     6) Tuscar. C.C.               39   
    7) Steubenville Catholic Cent  38        8) Hiland                     36   
    8) Newcomerstown               36       10) Caldwell                   35   
   11) Strasburg-Franklin          26.50    12) Toronto                    24   
   13) Han. River                  18       14) Beallsville                16   
   15) Shenandoah                   6       15) Conotton Valley             6   
   15) Monroe Central               6       18) Bridgeport                  5   
   19) Frontier                     4       20) Rosecrans                   1