St. Clairsville High School                                 5/20/2022 - 7:22 PM
                  OHSAA Division III East District - 5/17/2022                  
                                      2022                                      
                           St Clairsville High School                           
 
Event 26  Boys Shot Put
=======================================================================         
    Name                    Year School                  Finals  Points         
=======================================================================         
Flight  1                                                                       
  1 Mccelland, Frank          10 Malvern               42-07.50    8            
  2 Rataiczak, Joel           11 Shenandoah            42-07.00    6            
  3 Moncrief, Bryce           11 Fort Frye             42-04.75    5            
  4 Norman, Jase              10 Caldwell              41-10.75    4            
  5 Ohler, Mason              11 Tuscar. Valley        37-11.00                 
  6 Weber, Brandon            11 Newcomerstown         37-06.25                 
  7 Conner, Wyatt              9 Buckeye Trail         36-03.50                 
  8 Brown, Andrew             11 Shadyside             34-11.00                 
  9 Beohm, Naythen            12 Strasburg-Franklin    33-11.00                 
 -- Mullet, Elliot            10 Hiland                      ND                 
Flight  2                                                                       
  1 Fancher, Josh             12 Toronto               58-09.25   10            
  2 Crock, Ethan               9 Caldwell              41-00.50    3            
  3 Jones, Joshia             11 Frontier              37-04.50                 
  4 Comstock, Samuel           9 Monroe Central        34-06.75                 
  5 Jarrett, Austin           11 Bellaire St.          27-01.50                 
  6 Baum, Jack                10 Steubenville          26-02.50                 
  7 Osborne, Joey              9 Beallsville           23-11.50                 
  8 Puskas, Brody             10 Bridgeport            20-09.00                 
 -- Baxley, Robert            12 Toronto                     ND                 
 -- Ogden, Finnegan            9 Monroe Central              ND                 
Flight  3                                                                       
  1 Garvin, Sam               12 Fort Frye             40-11.50    2            
  2 Jackson, Ben               9 Rosecrans             36-11.25                 
  3 Fredericks, Luke          12 Tuscar. C.C.          32-11.00                 
  4 Stamp, Preston            10 Frontier              32-06.50                 
  5 Swigert, Ethan             9 Newcomerstown         30-00.00                 
  6 Myer, Robert              11 Conotton Valley       29-04.75                 
  7 Wilson, Chris              9 Rosecrans             29-01.00                 
  8 Clark, Logan               9 Shenandoah            28-07.50                 
 -- Sibert, Chase             12 Han. River                  ND                 
Flight  4                                                                       
  1 Bossert, Kyle             10 Malvern               39-03.50    1            
  2 Robinson, William         11 Shadyside             38-10.75                 
  3 Metz, Max                  9 Strasburg-Franklin    38-02.75                 
  4 Krise, Aidan              12 Buckeye Trail         38-00.00                 
  5 Lovell, Justice           10 Tuscar. Valley        37-11.00                 
  6 Haney, David              11 Conotton Valley       34-10.50                 
  7 Gregg, Matt               10 Han. River            31-07.50                 
  8 Lancia, Massimo           12 Steubenville          31-04.00                 
  9 Wheaton, Gabriel             Bridgeport            27-03.50                 
 -- Hagan, Conner             10 Beallsville                 ND                 
==========================================================================      
    Name                    Year School                  Finals  H# Points      
==========================================================================      
Finals                                                                          
  1 Fancher, Josh             12 Toronto               58-09.25   2  10         
  2 Mccelland, Frank          10 Malvern               42-07.50   1   8         
  3 Rataiczak, Joel           11 Shenandoah            42-07.00   1   6         
  4 Moncrief, Bryce           11 Fort Frye             42-04.75   1   5         
  5 Norman, Jase              10 Caldwell              41-10.75   1   4         
  6 Crock, Ethan               9 Caldwell              41-00.50   2   3         
  7 Garvin, Sam               12 Fort Frye             40-11.50   3   2         
  8 Bossert, Kyle             10 Malvern               39-03.50   4   1         
  9 Robinson, William         11 Shadyside             38-10.75   4             
 10 Metz, Max                  9 Strasburg-Franklin    38-02.75   4             
 11 Krise, Aidan              12 Buckeye Trail         38-00.00   4             
 12 Ohler, Mason              11 Tuscar. Valley        37-11.00   1             
 12 Lovell, Justice           10 Tuscar. Valley        37-11.00   4             
 14 Weber, Brandon            11 Newcomerstown         37-06.25   1             
 15 Jones, Joshia             11 Frontier              37-04.50   2             
 16 Jackson, Ben               9 Rosecrans             36-11.25   3             
 17 Conner, Wyatt              9 Buckeye Trail         36-03.50   1             
 18 Brown, Andrew             11 Shadyside             34-11.00   1             
 19 Haney, David              11 Conotton Valley       34-10.50   4             
 20 Comstock, Samuel           9 Monroe Central        34-06.75   2             
 21 Beohm, Naythen            12 Strasburg-Franklin    33-11.00   1             
 22 Fredericks, Luke          12 Tuscar. C.C.          32-11.00   3             
 23 Stamp, Preston            10 Frontier              32-06.50   3             
 24 Gregg, Matt               10 Han. River            31-07.50   4             
 25 Lancia, Massimo           12 Steubenville          31-04.00   4             
 26 Swigert, Ethan             9 Newcomerstown         30-00.00   3             
 27 Myer, Robert              11 Conotton Valley       29-04.75   3             
 28 Wilson, Chris              9 Rosecrans             29-01.00   3             
 29 Clark, Logan               9 Shenandoah            28-07.50   3             
 30 Wheaton, Gabriel             Bridgeport            27-03.50   4             
 31 Jarrett, Austin           11 Bellaire St.          27-01.50   2             
 32 Baum, Jack                10 Steubenville          26-02.50   2             
 33 Osborne, Joey              9 Beallsville           23-11.50   2             
 34 Puskas, Brody             10 Bridgeport            20-09.00   2             
 -- Mullet, Elliot            10 Hiland                      ND   1             
 -- Baxley, Robert            12 Toronto                     ND   2             
 -- Hagan, Conner             10 Beallsville                 ND   4             
 -- Sibert, Chase             12 Han. River                  ND   3             
 -- Ogden, Finnegan            9 Monroe Central              ND   2             
================================================================================
                          Men - Team Rankings - 16 Events Scored                
================================================================================
    1) Shadyside                  118        2) Buckeye Trail              58.50
    3) Tuscar. Valley              56.50     4) Malvern                    52   
    5) Fort Frye                   41.50     6) Tuscar. C.C.               39   
    7) Steubenville Catholic Cent  38        8) Hiland                     36   
    8) Newcomerstown               36       10) Caldwell                   35   
   11) Strasburg-Franklin          26.50    12) Toronto                    24   
   13) Han. River                  18       14) Beallsville                16   
   15) Shenandoah                   6       15) Conotton Valley             6   
   15) Monroe Central               6       18) Bridgeport                  5   
   19) Frontier                     4       20) Rosecrans                   1